LJETNO PRVENSTVO BOSNE I HERCEGOVINE

Ljetno prvenstvo Bosne i Hercegovine će biti održano od 07. do 09. jula 2019. godine u Sarajevu.

Naši plivači su na Ljetnom prvenstvu Republike Srpske potvrdili da su najbolji plivači RS. I na ovom takmičenju im želimo sreću i da se vrate sa odličnim rezultatima!

Rezultate možete pratiti na linku:
https://www.swimrankings.net/index.php?page=CalendarDetail&CalendarId=118523135

“OLYMP” PO TRADICIJI NAJBOLJI!

Datum/Mjesto
01-02.06.2019/Banja Luka

Plivački klub “OLYMP” je i ove godine opravdao titulu najboljeg plivačkog kluba u Republici Srpskoj.
Završeno je prvenstvo Republike Srpske na kojem je Plivački klub “OLYMP” bio apsolutni prvak Republike Srpske i prvak u svim kategorijama.
Plasman u apsolutnoj kategoriji:
1. “OLYMP”- 61 580 bodova
2. “22. april” – 37 880 bodova
3. “Mladost” – 15 809 bodova
Oborena su i dva rekorda u kategoriji kadeta, štafeta PK “Olymp” 4x100m slobodno i 4x 200m slobodno u sastavu:
David Vučić,
Nikola Bosnić,
Aleksa Dabić, i
Kosta Milosavić
Sve rezultate mozete naci na linku:
https://live.swimrankings.net/24804/index.html

Čestitamo našim plivačima i njihovim trenerima i želimo puno sreće na predstojećem Državnom prvenstvu koje nas očekuje u Sarajevu narednog vikenda!

REKORDNI “BANJA LUKA OPEN”

Na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjoj Luci završen je 12. međunarodni plivački miting “Banja Luka Open 2019”. Učestvovalo je 527 takmičara iz 65 klubova i ukupno 10 zemalja (Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Italija, Latvija, Makedonija, Katar, Slovenija, Srbija, Turska i Sjedinjene Američke Države).

Uz odlično planirane aktivnosti koje su završene još nekoliko mjeseci prije početka mitinga, ove godine smo pokazali istinsku profesionalnost i posvećenost u organizaciji ovog takmičenja. Oboreno je čak 34 rekorda mitinga, posebno ističemo rekord Bosne i Hercegovine i B olimpijsku normu našeg plivača Emira Muratovića – 50m slobodno 22.68 i 100m slobodno 49.36.

U nastavku najznačajniji rezultati:
– najuspješniji takmičar mitinga – Velimir Stjepanović (Partizan, Beograd)
– najuspješnija takmičarka – Anja Crevar (Dinamo, Pančevo)
Najbolji pojedinci mitinga po kategorijama:
MUŠKARCI
1. kategorija M1 (2002/2003) – Dylan Buonaguro (Soc. Nuoto Gemonese ssd)
2. kategorija M2 (2004/2005) – Danilo Banjac (Novi Sad, Novi Sad)
3. kategorija M3 (2006 i mlađi) – Ognjen Pilipović (Partizan, Beograd)
ŽENE
1. kategorija W1 (2004/2005) – Nina Stanisavljević (Dubočica, Leskovac)
2. kategorija W2 (2006/2007) – Lana Pudar (Orka, Mostar)
3. kategorija W3 (2008 i mlađe) – Silvia Tot (Plivački savez Vojvodine)

Veliku zahvalnost dugujemo medijskom pokrovitelju mitinga Radio Televiziji Republike Srpske koja je omogućila direktan prenos finalnih trka.

Zahvaljujemo se prijateljima i sponzorima mitinga:
Predsjednik Republike Srpske
Grad Banja Luka
Ministarstvo porodice, omladine i sporta Republike Srpske
Kabinet predsjednika Vlade Republike Srpske
Turistička organizacija grada Banja Luka
Elektrokrajina a.d. Banja Luka
Osiguranje Aura
Tvornica obuće Bema
Mad Wave
Proteini.si
FIM fizioterapeut
Kajak kanu klub Vrbas
Karate klub Energija
Auto Milovanović
Bawariamed
Dago dent
EuroBeta
Vitaminka
Ekvator d.o.o.
Sajić Consulting
Banjalučka pivara a.d. Banja Luka
Maxmara
M:tel a.d. Banja Luka
Sideo mirisi
TeleGroup
Topolska s.p.
Tropic
Nova Oprema d.o.o.
JU SC Borik
Pekara Đorđe s.p.
Unigraf

Veliko hvala i roditeljima, plivačima, trenerima, Upravnom odboru Plivačkog kluba “Olymp”, volonterima SŠC “Gaudeamus” Banja Luka i svima koji su učestvovali u organizaciji i realizaciji ovog prestižnog plivačkog mitinga.

Vidimo se na “Banja Luka Open”-u 2020!

MALE OLIMPIJSKE IGRE REPUBLIKE SRPSKE

Prvo školsko takmičenje u plivanju održano je 19. maja na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjoj Luci. Pilot projekat pod pokroviteljstvom Grada Banja Luka u nadležnosti Ministarstva porodice omladine i sporta Vlade Republike Srpske, ka ao tehnički organizator zadužen je bio Plivački klub “Olymp” Banja Luka.

Učestvovao je 181 osnovac (138 dječaka i 43 djevojčice) iz 12 osnovnih škola:
• Ivan Goran Kovačić
• Sveti Sava
• Desanka Maksimović
• Aleksa Šantić
• Milan Rakić
• Dositej Obradović
• Đura Jakšić
• Jovan Cvijić
• Petar Petrović Njegoš
• Branko Radičević
• Ivo Andrić
• Borisav Stanković

Na školskom takmičenju su učestvovali i reprezentativci Bosne i Hercegovine i budući učesnici Olimpijskih igara mladih u Bakuu (Azerbejdžan) – David Vučić i Jovan Lekić.
Osnovci su se takmičili u četiri discipline:
• slobodno
• leđno
• prsno
• mješovita štafeta 4×50 slobodno

Najuspješnija škola u muškoj a i ženskoj kategoriji bila je osnovna škola Petar Petrović Njegoš.

Veliko hvala Gradu Banja Luka i Ministarstvu porodice, omladine i sporta!
Nadamo se da ćemo i u budućnosti biti dio ovog važnog projekta.

ZAVRŠENO JE 48 BALKANSKO JUNIORSKO PRVENSTVO U KAVALI (GRČKA)

Na 48. Balkanskom juniorskom prvenstvu održanom proteklog vikenda u Kavali, nastupilo je 10 zemalja. Bosna i Hercegovina je nastupila sa svojih 11 predstavnika, od kojih su dva Olympaša – Elena Trivić i Marko Vranješ.

Marko je nastupio u dvije discipline – 50m prsno, gdje je osvojio 6. mjesto (30.98 – što je ujedno i njegov najbolji plasman) i 100m prsno (01:10.83).

Elena je nastupila u 3 discipline – 100m slobodno (01:02.54), 50m slobodno (28.34) i 50m delfin (30.01 – što je ujedno i njen lični rekord).

Čestitamo našoj Eleni i Marku, ali i svim ostalim takmičarima i želimo im puno dobrih rezultata i na narednim takmičenjima!

 

“OLYMP” UZ GRAD BANJA LUKA U PROJEKTU “MALE OLIMPIJSKE IGRE REPUBLIKE SRPSKE”

Plivački klub “Olymp” Banja Luka i Grad Banja Luka uz podršku Ministarstva porodice, omladine i sporta Republike Srpske u saradnji koja doprinosi razvoju sporta, u konkretnom slučaju plivanja.

Svake školske godine realizuje se niz značajnih aktivnosti kako bi školski sport u Republici Srpskoj bio što organizovaniji i masovniji, a sve u cilјu fizičkog angažovanja učenika i stvaranja navike za redovnim bavlјenjem fizičkim aktivnostima.

Jedan od prioritetnih projekata upravo je projekat pod nazivom “Male olimpijske igre Republike Srpske”, koje su jedinstven način uklјučivanja što većeg broja učenika u školske sportske aktivnosti. Školski sport u Republici Srpskoj učenicima nudi mogućnost da se okušaju u sportovima koji im prije nisu bili dostupni, kao i da prošire znanja i interesovanja kroz takmičarske, organizacione ili navijačke aktivnosti na više nivoa takmičenja, a dostupan je najširim masama.

Prilog: program takmičenja u plivanju uz prijavni obrazac za osnovne škole. 

MaleOlimpijskeIgre2019

MaleOlimpijskeIgre2019PrijavniObrazac

APSOLUTNA DOMINACIJA TADIĆA U VUKOVARU!

Datum/Mjesto: 27.04.2019./Vukovar

Na 18. Lima kup-u u organizaciji Plivačkog kluba “Osijek Žito”, nastupila su 4 predstavnika Plivačkog kluba “Olymp” Banja Luka – Maria Ljubojević, Anastasija Tepić, Anja Tojagić i Đorđe Tadić.

Maria Ljubojević osvojila je bronzanu medalju u disciplini 50m prsno (vrijeme: 39.64), dok je Đorđe Tadić osvojio čak 4 medalje: zlatna medalja u disciplini 50m delfin (31.97), bronzana medalja u disciplini 50m leđno (38.36), zlatna medalja u disciplini 50m prsno (40.52) i još jedno zlato u disciplini 50m slobodno (29.76).

Đorđe je takođe osvojio pehar kao najbolji plivač u svojoj kategoriji!

Anja i Anastasija su se, nažalost, ovaj put vratile bez medalje ali su plivale na nivou dosadašnjih rezultata što je takođe odlično.

Čestitamo našim plivačima i njihovim trenerima!

 

8 MEDALJA U NOVOM SADU

Datum/Mjesto:20.04.2019./Novi Sad

20 takmičara našeg kluba učestvovalo je na Uskršnjem mitingu održanom prethodnog vikenda u Novom Sadu, a u organizaciji Plivačkog kluba “Vojvodina”.
Na mitingu je čestvovalo ukupno 18 klubova iz 6 zemalja.

Naši plivači ostvarili su sljedeći uspjeh:
Vanja Kvočka – zlatna medalja u disciplini 50m delfin, srebrna medalja u disciplini 100m mješovito i bronzana medalja u disciplini 50m slobodno;
Đorđe Tadić – 3 srebrne medalje u disciplinama 50m slobodno, 50m prsno i 50m delfin;
Dunja Brković – srebrna medalja u disciplini 50m prsno;
Sergej Trbojević – srebrna medalja u disciplini 100m delfin

Čestitamo svim našim plivačima i njihovim trenerima!

“Olymp” drugu godinu za redom dio projekta “Sport dostupan djeci”

Datum/Mjesto: 17.04.2019./Banja Luka

Plivački klub “Olymp” Banja Luka je drugu godinu za redom dio projekta Grada Banja Luka – “Sport dostupan djeci”, u okviru kojeg će Grad sufinansirati članarine u 40 banjalučkih sportskih klubova.

Velika nam je čast biti dio ovog projekta kako bismo djeci omogućili bavljenje sportom, bez obzira na njihov socijalni status.

Pored ovoga, sportskim organizacijama su uručena i rješenja o sufinansiranju projekata iz posebnog programa finansiranja sporta.

Veliko hvala Gradu Banja Luka.

Lični rekord Davida Vučića

Datum/Mjesto: 06-07.04.2019./Beograd

Na ovogodišnjem mitingu “11. April Grand Prix”, održanom ovog vikenda u Beogradu, nastupilo je 8 Olympaša – Sara Kremenović, Luka Mirnić, Nikola Bosnić, Marko Vranješ, Aleksa Dabić, Ivan Grcić, David Vučić i Marko Kremenović.

David Vučić je ostvario najbolje rezultate – dva druga mjesta u svojoj kategoriji i drugo te treće mjesto u apsolutnoj. David je bio najmlađi plivač u kategoriji i plivao sa plivačima koji su čak tri godine stariji od njega. Isplivao je svoj lični rekord u disciplini 50m slobodnim stilom – 24.67.

Ostali predstavnici našeg kluba su plivali na nivou svojih dosadašnjih rezultata, što je takođe odlično.

Čestitamo Davidu i svim ostalim predstavnicima našeg kluba, kao i njihovim trenerima na odličnim rezultatima!

 

Dobri rezultati nastavljeni i u Zagrebu!

Datum/Mjesto: 24.03.2019./ Zagreb

Aleksa Krminac rekordno u Zagrebu!
Lični rekordi naših plivača i isplivane norme za međunarodna takmičenja, pokazala su dobru formu naših takmičara.
Plivački klub “OLYMP” nastavio je sa dobrim rezultatima.
Čestitamo našim plivačima i trenerima na odličnim rezultatima!

Od škole plivanja “OLYMPA” do plivanja za reprezentaciju!

Takmičenje: Četveromeč (Hrvatska- Zagreb)

Datum/Mjesto: 22.03.2019. /Zagreb

Broj takmičara: 11

Narednog vikenda 11 plivača i plivačica našeg kluba će u sklopu reprezentacije BiH nastupiti na susretu četiri reprezentacije (SRBIJE, HRVATSKE, SLOVENIJE, BOSNE I HERCEGOVINE).

Predstavnici našeg kluba su:
• Aleksa Krminac
• David Vučić
• Ivan Grcić
• Elena Trivić
• Sara Kremenović
• Aleksandra Zekanović
• Marko Vranješ
• Aleksa Golić
• Boris Šarić
• Marko Babić
• Nikola Bosnić
Trener:
• Mladen Čeko

Našim plivačima želimo mnogo uspjeha i dobrih rezultata!

Jednaki u različitosti!

Datum/Mjesto: 21.03.2019. Banja Luka

Obilježavanjem Svjetskog dana sindroma Down želi se upoznati svijet s ovim poremećajem i pri tome podstaknuti ljude za veće poštovanje prava ljudi s Downovim sindromom. Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape, jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa pokazuje se podrška borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrisali u društvo.

Mali znak našeg kluba za dan djece sa Daunovim sindromom!

Naša budućnost!

Događaj: Gosti u emisiji Vikend vekerica na ATV-u

Datum/Mjesto: 16.03.2019. Banja Luka

Naš trener Aleksandar Drndarević je gostovao sa našim plivačima – Mašom Kavić i Đorđem Tadićem u emisiji Vikend vekerica na ATV-u, gdje su pričali o svojim uspjesima kao i planovima za predstojeću sezonu.

Hvala ATV-u, a našim plivačima i treneru želimo uspješnu novu takmičarsku sezonu!