USPJEŠAN VIKEND ZA TADIĆA I OLYMP!

30.11.2019/Sisak, Hrvatska

Naš plivač Đorđe Tadić je u pratnji trenera Aleksandra Drndarevića učestvovao na takmičenju održanom u Sisku – 15. “Sisak mali – Memorijal Miriana Vasilj”, gdje je ostvario odlične rezultate:

100 delfin 1:09.75 (1. mjesto),
100 leđno 1:19.37 (4. mjesto),
100 mješovito 1:14.20 (1. mjesto),
100 prsno 1:26.10 (1. mjesto),
100 slobodno 1:03.77 (1. mjesto)
te osvojen pehar za najboljeg plivaca u kategoriji i najvrijedniji rezultat takmičenja – 100 slobodno – 1:03.77 (349 FINA bodova)!

Našem Đoletu i treneru Aci čestitamo na izvanrednim rezultatima i velikom uspjehu!

USPJEŠNO REALIZOVAN V MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING “MEGGLE – MALI DELFINI 2019”

Banja Luka, 23.11.2019.

Plivački klub “Olymp” Banja Luka pokazao se još jednom kao pravi domaćin na Gradskom olimpijskom bazenu gdje je ugostio 389 takmičara koji su uzeli učešće na 5. međunarodnom plivačkom mitingu “Meggle – Mali delfini 2019”.

Prije svega moramo da se zahvalimo našim sponzorima bez kojih ne bismo realizovali ove ideje, a to su:

Mliječna industrija Meggle, Grad Banja Luka, Ministarstvo porodice, omladine i sporta Vlade RS, Dagor, Pekara Đorđe i Topolska.

Takođe, veliku zahvalnost dugujemo i volonterima, te trenerima i Upravi kluba koji su se maksimalno angažovali kako bi sve proteklo u najboljem redu.

Među najuspješnijim takmičarima iz zbira 4 isplivane discipline proglašeni su:

A – kategorija (plivači 2003. i stariji, plivačice 2004. i starije):

MILANA LUKIĆ, APK “22 april”, Banja Luka
JOVAN LEKIĆ, APK “22 april”, Banja Luka

B – kategorija (plivači 2004, plivačice 2005):

MIA TANOVIĆ, PK “Sprint”, Tuzla
LUKA CAVIC, PK “Sloboda”, Užice

C – kategorija (plivači 2005, plivačice 2006):

MARIA LJUBOJEVIĆ, PK “Olymp”, Banja Luka
STEFAN PURIŠIĆ, PK “Olymp”, Banja Luka

D – kategorija (plivači 2006, plivačice 2007):

MILICA JOKIĆ, APK “22 april” Banja Luka
KENAN DRAČIĆ, PK “Zmaj-Alpamm”, Tuzla

E – kategorija (plivači 2007, plivačice 2008):

MILA BLAŽEVIĆ, APK “22 april” Banja Luka
ELDIN ĐOGIĆ, PK “Sprint”, Tuzla

F – kategorija (plivači 2008, plivačice 2009):

MAŠA KAVIĆ, PK “Olymp”, Banja Luka
ĐORĐE TADIĆ, PK “Olymp” Banja Luka

G – kategorija (plivači 2009, plivačice 2010):

NEJLA ĆERIMAGIĆ, PK “Orka”, Mostar
PETAR KOJČINOVIĆ, PK “22 april” Banja Luka

H – kategorija (plivači 2010, plivačice 2011):
EMA IMAMOVIĆ, PK “Sprint”, Tuzla
TARIK MARIĆ, PK “Orka”, Mostar

I – kategorija (plivači 2011 i mlađi, plivačice 2012 i mlađe)
AJLA MAJDANČIĆ, PK “Sprint”, Tuzla
SERGEJ VLAČO, PK “Aqua Star”, Banja Luka

Još jednom se zahvaljujemo svima koji su bili uz nas proteklu subotu, a posebno se zahvaljujemo svim učesnicima sa nadom da vidimo i naredne godine!

STRUČNO USAVRŠAVANJE SPORTSKIH STRUČNJAKA U PLIVANJU

Datum/Mjesto: 27.10.2019/Novi Sad

Naši treneri Aleksandar Drndarević i Nemanja Tešanović prisustvovali su danas u Novom Sadu seminaru za stručno usavršavanje, organizovanom od strane Plivačkog Saveza Vojvodine.

O samom seminaru, predavačima i obrađenim temama možete pročitati na sljedećem linku:
https://www.serbia-swim.org.rs/…/2016-…/2016-08-04-11-34-13…

Zahvaljujemo se predavačima na prenesenom znanju i vrijednim savjetima koje će naši treneri svakako iskoristiti kako bi unaprijedili plivanje u svojim grupama.

20 MEDALJA I PEHAR NA VI MM “BOSNA PICCOLO CUP 2019”

Mjesto/Datum: Sarajevo/26.10.2019.

Na VI “Bosna Piccolo Cup” – u nastupilo je 389 takmičara iz 24 kluba, među kojima je 19 Olympaša:

1. Andrija Janjić
2. Vuk Pekez
3. Nikša Rudić Karać
4. Miloš Tucaković
5. Lazar Tucaković
6. Nikola Galić
7. Luka Savić
8. Marko Davidović
9. Vukašin Kraljević
10. Dunja Brković
11. Pavle Simić
12. Jovan Tatić
13. Đorđe Tadić
14. Pavle Milaković
15. Andrej Čolić
16. Lazar Jakovljević
17. Aleksa Vidović
18. Irina Barešić
19. Anastasija Tepić

Naši plivači ostvarili su odličan rezultat i donijeli kući ukupno 20 medalja (12 zlatnih, 3 srebrne i 5 bronzanih)
Đorđe Tadić je osvojio i pehar kao najbolji plivač u svojoj kategoriji.

Čestitamo našim plivačima i njihovim trenerima na odličnim rezultatima!

FENOMENALAN NASTUP TADIĆA U ŠIBENIKU!

Datum/Mjesto: 05-06.10.2019/Šibenik

Na 15. plivačkom mitingu Mini Grand Prix “Sveti Mihovil”, održanom 05. i 06. oktobra u Šibeniku, plivač Olympa Đorđe Tadić je ostvario odlične rezultate.

Nastupio je u sljedećim disciplinama:
100m slobodno – 1:06.82, osvojeno 1. mjesto
100m delfin – 1:12.74, osvojeno 1. mjesto
200m mješovito – 2:49.32, osvojeno 1. mjesto
100m prsno – 1:27.89, osvojeno 1. mjesto

Čestitamo Đoletu i njegovom treneru Aleksandru Drndareviću na izvanrednim rezultatima.

USPJEH NA X PLIVAČKOM MITINGU “PLIVAJ SRCEM”

USPJEH NA X PLIVAČKOM MITINGU “PLIVAJ SRCEM”
 
Datum/Mjesto: 05.10.2019/Banja Luka
Na ovogodišnjem plivačkom mitingu “Plivaj srcem” u organizaciji APK “22. april”, održanom 05. oktobra u Banjoj Luci, učestvovala su 93 Olympaša koji su osvojili čak 30 medalja.
Čestitamo našim plivačima i njihovim trenerima, kao i organizatorima mitinga na odličnoj organizaciji.

SEZONA 2019/20 I UPIS NOVIH ČLANOVA

Dragi sadašnji i budući članovi i roditelji,

Ovim putem vas obavještavamo da nakon pauze ponovo počinjemo sa treninzima u ponedjeljak, 09. septembra.

Nastavljamo po starom rasporedu i u starim terminima, a treneri su vam na raspolaganju za sve dodatne informacije.

Novi članovi mogu da se informišu putem maila plivackiklubolymp@gmail.com ili na brojeve telefona: 065/256-222 i 065/725-050.

Vidimo se na bazenu!

UPRAVA PK “OLYMP”

 

REDOVNI REMONT GRADSKOG OLIMPIJSKOG BAZENA

Obavještavamo članove da će radi redovnog godišnjeg remonta Gradskog olimpijskog bazena, u periodu od 12. do 30. avgusta treninzi biti održani na otvorenom bazenu Aquana.
Termini su: pon-sri-pet od 18 do 19 časova, trener Aleksandar Branković.

Takođe, kancelarija će raditi do petka, 09. avgusta, a ponovo počinje sa radom 02. septembra.

S poštovanjem,
UPRAVA PK “OLYMP”

MURATOVIĆ POTVRDIO OLIMPIJSKU NORMU I POSTAVIO NOVI REKORD BIH!

Datum/Mjesto: 12-28.07.2019/Gwangju, Južna Koreja

U južnokorejskom gradu Gwangju održano je Svjetsko prvenstvo u plivanju. Nastupio je rekordan broj učesnika (2.500 takmičara) iz 194 zemalje. Prethodni najbolji rezultat postignut je u Kazanu (RUS) 2015. godine, s ukupno 184 zemlje.
Predstavnici Bosne i Hercegovine na ovom prestižnom takmičenju bila su četiri plivača i dva trenera.
Na osnovu isplivane B FINA norme našu zemlju predstavljao je plivač “Olympa” Emir Muratović, koji je otputovao zajedno sa glavnim trenerom Miodragom Čeko.

Emir je nastupao u disciplinama 100m slobodno gdje je vremenom 49.59 potvrdio olimpijsku normu i došao do 35. mjesta (od 120), 50m slobodno gdje je isplivao drugu olimpijsku normu i došao do 34. mjesta (od 130) i vremenom 22.56 postavio novi rekord BiH, te 50m leđno gdje je zauzeo 37. mjesto (od 74) vremenom 25.95.

Čestitamo Emiru i njegovom treneru Miodragu na izvanrednim reultatima!


ZAHVALNICA RADIO TELEVIZIJI REPUBLIKE SRPSKE

Plivački klub “Olymp” Banja Luka uručio je zahvalnicu generalnom direktoru Radio Televizije Republike Srpske, gospodinu Drašku Milinoviću, za nesebičan doprinos i podršku u organizaciji 12. međunarodnog plivačkog mitinga “Banja Luka Open 2019”.

“Banja Luka Open” u organizaciji Plivačkog kluba “Olymp” Banja Luka je jedini plivački miting u BiH sa direktnim prenosom finalnih trka na televiziji, te se zahvaljujemo Radio Televiziji Republike Srpske što je i ove godine prepoznala kvalitet i kontinuirano podržava jednu od najboljih sportskih manifestacija u Evropi!

PRVE DIPLOME “OLYMP” ŠKOLE PLIVANJA U SRPCU

Plivački klub “Olymp” je u junu ove godine započeo sa još jednim projektom u nizu, a riječ je o školi plivanja i u drugim gradovima Srpske. Prvi na redu je bio Srbac gdje je vladala velika zainteresovanost, te je preko 30 mališana upisano u Olympovu školu plivanja.

Ukupno 38 mališana je uz trenera Ljiljanu Adamović i asistenticu Tijanu Adamović uspješno završilo školicu plivanja za šta su im 27. jula uručene i diplome.

Našim novim plivačima čestitamo i pozivamo sve mališane da nam se pridruže i treniraju najzdraviji sport na svijetu!

“OLYMP” PO TRADICIJI NAJBOLJI!

Datum/Mjesto
01-02.06.2019/Banja Luka

Plivački klub “OLYMP” je i ove godine opravdao titulu najboljeg plivačkog kluba u Republici Srpskoj.
Završeno je prvenstvo Republike Srpske na kojem je Plivački klub “OLYMP” bio apsolutni prvak Republike Srpske i prvak u svim kategorijama.
Plasman u apsolutnoj kategoriji:
1. “OLYMP”- 61 580 bodova
2. “22. april” – 37 880 bodova
3. “Mladost” – 15 809 bodova
Oborena su i dva rekorda u kategoriji kadeta, štafeta PK “Olymp” 4x100m slobodno i 4x 200m slobodno u sastavu:
David Vučić,
Nikola Bosnić,
Aleksa Dabić, i
Kosta Milosavić
Sve rezultate mozete naci na linku:
https://live.swimrankings.net/24804/index.html

Čestitamo našim plivačima i njihovim trenerima i želimo puno sreće na predstojećem Državnom prvenstvu koje nas očekuje u Sarajevu narednog vikenda!

REKORDNI “BANJA LUKA OPEN”

Na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjoj Luci završen je 12. međunarodni plivački miting “Banja Luka Open 2019”. Učestvovalo je 527 takmičara iz 65 klubova i ukupno 10 zemalja (Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Italija, Latvija, Makedonija, Katar, Slovenija, Srbija, Turska i Sjedinjene Američke Države).

Uz odlično planirane aktivnosti koje su završene još nekoliko mjeseci prije početka mitinga, ove godine smo pokazali istinsku profesionalnost i posvećenost u organizaciji ovog takmičenja. Oboreno je čak 34 rekorda mitinga, posebno ističemo rekord Bosne i Hercegovine i B olimpijsku normu našeg plivača Emira Muratovića – 50m slobodno 22.68 i 100m slobodno 49.36.

U nastavku najznačajniji rezultati:
– najuspješniji takmičar mitinga – Velimir Stjepanović (Partizan, Beograd)
– najuspješnija takmičarka – Anja Crevar (Dinamo, Pančevo)
Najbolji pojedinci mitinga po kategorijama:
MUŠKARCI
1. kategorija M1 (2002/2003) – Dylan Buonaguro (Soc. Nuoto Gemonese ssd)
2. kategorija M2 (2004/2005) – Danilo Banjac (Novi Sad, Novi Sad)
3. kategorija M3 (2006 i mlađi) – Ognjen Pilipović (Partizan, Beograd)
ŽENE
1. kategorija W1 (2004/2005) – Nina Stanisavljević (Dubočica, Leskovac)
2. kategorija W2 (2006/2007) – Lana Pudar (Orka, Mostar)
3. kategorija W3 (2008 i mlađe) – Silvia Tot (Plivački savez Vojvodine)

Veliku zahvalnost dugujemo medijskom pokrovitelju mitinga Radio Televiziji Republike Srpske koja je omogućila direktan prenos finalnih trka.

Zahvaljujemo se prijateljima i sponzorima mitinga:
Predsjednik Republike Srpske
Grad Banja Luka
Ministarstvo porodice, omladine i sporta Republike Srpske
Kabinet predsjednika Vlade Republike Srpske
Turistička organizacija grada Banja Luka
Elektrokrajina a.d. Banja Luka
Osiguranje Aura
Tvornica obuće Bema
Mad Wave
Proteini.si
FIM fizioterapeut
Kajak kanu klub Vrbas
Karate klub Energija
Auto Milovanović
Bawariamed
Dago dent
EuroBeta
Vitaminka
Ekvator d.o.o.
Sajić Consulting
Banjalučka pivara a.d. Banja Luka
Maxmara
M:tel a.d. Banja Luka
Sideo mirisi
TeleGroup
Topolska s.p.
Tropic
Nova Oprema d.o.o.
JU SC Borik
Pekara Đorđe s.p.
Unigraf

Veliko hvala i roditeljima, plivačima, trenerima, Upravnom odboru Plivačkog kluba “Olymp”, volonterima SŠC “Gaudeamus” Banja Luka i svima koji su učestvovali u organizaciji i realizaciji ovog prestižnog plivačkog mitinga.

Vidimo se na “Banja Luka Open”-u 2020!

MALE OLIMPIJSKE IGRE REPUBLIKE SRPSKE

Prvo školsko takmičenje u plivanju održano je 19. maja na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjoj Luci. Pilot projekat pod pokroviteljstvom Grada Banja Luka u nadležnosti Ministarstva porodice omladine i sporta Vlade Republike Srpske, ka ao tehnički organizator zadužen je bio Plivački klub “Olymp” Banja Luka.

Učestvovao je 181 osnovac (138 dječaka i 43 djevojčice) iz 12 osnovnih škola:
• Ivan Goran Kovačić
• Sveti Sava
• Desanka Maksimović
• Aleksa Šantić
• Milan Rakić
• Dositej Obradović
• Đura Jakšić
• Jovan Cvijić
• Petar Petrović Njegoš
• Branko Radičević
• Ivo Andrić
• Borisav Stanković

Na školskom takmičenju su učestvovali i reprezentativci Bosne i Hercegovine i budući učesnici Olimpijskih igara mladih u Bakuu (Azerbejdžan) – David Vučić i Jovan Lekić.
Osnovci su se takmičili u četiri discipline:
• slobodno
• leđno
• prsno
• mješovita štafeta 4×50 slobodno

Najuspješnija škola u muškoj a i ženskoj kategoriji bila je osnovna škola Petar Petrović Njegoš.

Veliko hvala Gradu Banja Luka i Ministarstvu porodice, omladine i sporta!
Nadamo se da ćemo i u budućnosti biti dio ovog važnog projekta.